Wat doet u als er een grote stroomstoring is, of als u tijdelijk uw huis niet uit kunt? De overheid start dit najaar de campagne ‘Denk vooruit’. Deze campagne helpt u om zich goed voor te bereiden op noodsituaties.
Boekje op de mat
Tussen 25 november en 18 december ontvangt u een boekje in de brievenbus: ‘Bereid je voor op een noodsituatie’. Hierin leest u hoe u zichzelf en anderen kunt helpen in de eerste 72 uur van een crisis. U vindt er onder andere:
- Een checklist voor een noodpakket,
- Een kaart waarop u uw noodplan en afspraken kunt noteren,
- Tips om het gesprek aan te gaan met buren, familie of vrienden.
Ook leest u wat de overheid doet bij een ramp, zoals het opzetten van lokale noodsteunpunten en het geven van betrouwbare informatie.
Samen sterk
Op de website van Denk Vooruit vindt u handige tips, filmpjes en hulpmiddelen. Daarnaast kunt u ook terecht op onze website voor lokale informatie en updates.

