27 januari 2012
Gemeente Lisse doet mee aan een onderzoek naar de voor- en nadelen van een Bollenstreekfusie. Dat heeft de gemeenteraad van Lisse besloten. Het onderzoek vindt plaats op verzoek van gemeente Noordwijk. De omliggende gemeenten Noordwijkerhout, Hillegom en Teylingen hebben hetzelfde verzoek gekregen.
Naar verwachting wordt het onderzoek voor het zomerreces 2012 afgerond. Vervolgens formuleert elke gemeenteraad afzonderlijk een standpunt. Afhankelijk van de uitkomst van het onderzoek, bepaalt gemeente Lisse of een fusie op het niveau van de vijf gemeenten in de Bollenstreek als serieus alternatief gezien kan worden voor de huidige brede samenwerking met de Bollenstreek en Katwijk.
Indien door alle aan het onderzoek deelnemende gemeenten tot het oordeel wordt gekomen dat een fusie met de Bollenstreek als alternatief kan worden gezien, stelt de raad van Noordwijk voor om dit nader uit te werken. Dit houdt onder meer in dat er gestart zou kunnen worden met maatschappelijke consultatie waarbij inwoners, bedrijven en instellingen de gelegenheid krijgen om actief deel te nemen aan de invulling van het herindelingsproces.